Strona główna

Kaszubski Park Miniatur


Zamek w BytowieMiejsca gdzie poczujesz się jak Guliwer, albo Kaszubski Stolem. Przygotowano w jednej skali - 25 razy mniejsze niż oryginał - kilkadziesiąt wiernie odzwierciedlających makiet znanych obiektów z Kaszub, Polski, świata. Jest m.in. Statua Wolności, Mur Chiński, Biały Dom, Sfinks, Krzywa Wieża z Pizy.

Najwięcej miejsca zajmują obiekty z Kaszub; m.in: Kolegiata Kartuska, zamki z Bytowa, Rzucewa, kościoły z Sianowa, Sierakowic, Wygody, latarnie morskie, dwory z Będomina, Salina, Kalwaria Wejherowska.

Kolegiata KartuskaNajokazalszą makietą jest  Bazylika Mariacka z Gdańska (największa murowana z cegły świątynia świata). W skali 1-25 miniatura ma wymiary - 3,5 metra wysokości, ponad 4 metry długości, 2,5 metra szerokości.

Dodatkowo Bajkowa Kraina. Ponad 60 postaci z bajek i baśni.
Dla dzieci przygotowaliśmy też mini zoo gdzie spotkać można osiołka, kucyka, kózki, daniele, kurki, kaczki, króliki i wiele innych.            

Na terenie Parku działa punkt gastronomiczny
gdzie można się posilić. Na miejscu można zakupić pamiątki i gadżety związane z Kaszubami oraz Parkiem. Jest plac zabaw, miejsce na ognisko oraz grill. Parking bezpłatny. Pracujemy codziennie, w sezonie od 9 do 19 (w niedziele i święta od godz. 10 do 19).

Cennik:
  • 10,-zł - bilet normalny,
  • 6,-zł - ulgowy.
  • Dzieci do lat 3 za darmo.
  • 60,-zł - 10 osób + 1 opiekun za darmo.
  • Grupy wcześniej zgłoszone, przewodnik gratis.

Kaszubski Park Miniatur
83-329 Mirachowo - Strysza Buda, ul. Kartuska 30
tel. 58 685 55 70Copyright © TurystycznaPolska.pl All rights reserved.
PHP-Nuke © by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL.